© WWW.CILTUZMANI.COM    Copyright © 2007 [ciltuzmani.com]. All rights reserved
Made by Babur
Cilt Uzmanı Uzm. Dr. Babür Süer Dermatoloji & Estetik Dermatoloji Uzmanından en tarafsız kaynak.

Estetik

Dermatoloji

Estetik Dermatoloji, yara izleri, cilt sarkması, kırışıklıklar, benler, güneş lekeleri, yağ birikimleri, selülit, istenmeyen kıllar, cilt renk değişiklikleri ve örümcek damarlar gibi estetik görünümü etkileyen pek çok durumun tedavisi aracılığıyla kozmetik görünümünü geliştirmeye odaklanmış uzmanları kapsayan bir tıp bilimidir. Geleneksel olarak, estetik tıp, dermatoloji ve plastik cerrahinin konusudur. Estetik tıp, cerrahi ve cerrahi olmayan  prosedürleri içermektedir. bazı durumlarda uygulayıcılar her ikisini birlikte kullanabilir. Estetik tıp prosedürleri genellikle isteğe bağlı olmasına rağmen, yaşam kalitesini  ve sosyal ilişkilerin kalitesini artırabilir, psikolojik rahatlık sağlayabilir. Ne yazık ki, insanlar genellikle cildini  iyileştirmek için kendisine uygun olmayabilecek  pahalı prosedürleri teşvik eden reklamlar ve  internet siteleri tarafından yanıltılabilmektedir. İşte bu yüzden, mevcut tüm seçenekleri  araştırmak çok önemlidir çünkü her zaman yeni  teknolojiler ortaya çıkmaktadır.  Kozmetik işlemler konusunda uzman dermatolog veya plastik cerrahi uzmanı, her yeni teknolojinin  artılarını ve eksilerini anlatarak, her hastaya özel en iyi önerileri sunabilir. 

Epilasyon  kimlerde

uygulanmamalıdır?

Gri ve beyaz saçlı hastalar, güneşlenmiş hastalar, yakın dönemde başka türden lazer tedavisi  görenler, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar, tetracycline veya retinoidler gibi  ışığa karşı hassaslaştıran ilaçlar alanlar. 5 ve 4. cilt tipindeki hastalarda, herpes hikayesi olanlarda  lazer epilasyon kullanılmamalıdır.
© WWW.CILTUZMANI.COM  Copyright © 2007 [ciltuzmani.com]. All rights reserved
Cilt Uzmanı Uzm.Dr. Babür Süer
Dermatoloji & Kozmetoloji Uzmanından en tarafsız kaynak.

Estetik

Dermatoloji

Estetik Dermatoloji, yara izleri, cilt sarkması, kırışıklıklar, benler, güneş lekeleri, yağ birikimleri, selülit, istenmeyen kıllar, cilt renk değişiklikleri ve örümcek damarlar gibi estetik görünümü etkileyen pek çok durumun tedavisi aracılığıyla kozmetik görünümünü geliştirmeye odaklanmış uzmanları kapsayan bir tıp bilimidir. Geleneksel olarak, estetik tıp, dermatoloji ve plastik cerrahinin konusudur. Estetik tıp, cerrahi ve cerrahi olmayan  prosedürleri içermektedir. bazı durumlarda uygulayıcılar her ikisini birlikte kullanabilir. Estetik tıp prosedürleri genellikle isteğe bağlı olmasına rağmen, yaşam kalitesini  ve sosyal ilişkilerin kalitesini artırabilir, psikolojik rahatlık sağlayabilir. Ne yazık ki, insanlar genellikle cildini iyileştirmek için kendisine uygun olmayabilecek pahalı  prosedürleri teşvik eden reklamlar ve internet  siteleri tarafından yanıltılabilmektedir. İşte bu yüzden, mevcut tüm seçenekleri araştırmak çok  önemlidir çünkü her zaman yeni teknolojiler  ortaya çıkmaktadır.  Kozmetik işlemler konusunda uzman dermatolog veya plastik cerrahi uzmanı,  her yeni teknolojinin artılarını ve eksilerini  anlatarak, her hastaya özel en iyi önerileri  sunabilir.